Belgesiz Marka Tescil Nedir ?

Belgesiz Ne Demek ?

Aslında tüm işlemleriniz belgeli olarak yapılıyor. İşlemlerin başlaması ile birlikte günümüze halk ağzı ile belgesiz olarak gelen tabir; tamamen kişisel belgeler dışında herhangi bir resmi evrak istenmemesidir. Kimlik fotoğrafınız veya herhangi bir pasaport, ehliyet gibi belgeler dışında belge alınmadığı için BELGESİZ olarak adlandırılmış.

Belgesiz İşlem Yasal mı ?

Tüm işlemleriniz gibi bu belgesiz işlemlerde tamamen yasal ve resmi bir süreçtir. Başvuru yapacağınız markanızın tüm işlemleri Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yürütülecektir.

Başvuru işlemlerinizin tamamlanması için sizden kimlik bilgilerinizin alınıp alınmadığına dikkat edin. Bazı sitelerde bu bilgiler alınmadan işlem tamamlandı yapılıp, herhangi bir işlem yapılmıyor ve tamamen kandırmaya yönelik işlem sağlanıyor.

Kimlik bilgileriniz ile yapılan işlemlerinizin sonrasında sizlere firma tarafından verilen başvuru belgesinde yer alan bilgiler size ait ise herhangi bir sorun yok demektir. 
 

Vekil Değiştirdim, Belge Olmak Zorunda mı ?

Belgesiz olarak yapılan işlemlerin tamamında daha sonra belge talebi bulunmaz. Çünkü, gereken belgeleri zaten sağlamış olacaksınız ki başvurunuz tamamlanmış olacak.

 

  • belgesiz, marka tescil, belgesiz marka tescil, belgesiz marka
  • 94 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

Marka Tescil Nedir ?

Ünvan, Slogan, Fikir adı veya Kuruluş adınızı korumaya yönelik, resmi olarak tescillenen...

Marka neden tescil edilmeli ?

    Marka tescil etmek, bir şirketin veya ürünün tanınmasını ve tanımlanmasını sağlar. Marka...

En Ucuz Marka Tescil: Markanızı Korurken Bütçenizi Yormayın

İşletmenizin kimliği, markasıdır. Markanız, müşterilerinizin zihinlerinde kalıcı bir izlenim...